DİYALOG KÜLTÜRÜNÜ GERİ GETİRECEĞİZ

DİYALOG KÜLTÜRÜNÜ GERİ GETİRECEĞİZ
DİYALOG KÜLTÜRÜNÜ
GERİ GETİRECEĞİZ 
İYİ Parti Trabzon Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Prof. Dr. Atakan Aksoy, “Trabzon’da müthiş bir teknik sorumluluk ve bilgi birikimi var. Ancak kimse bunlardan faydalanmıyor. Diyalog kültürü neredeyse yok edildi. Biz bunu geri getireceğiz” dedi.
 
İYİ Parti Trabzon Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Prof. Dr. Atakan Aksoy, seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bu çalışmaları kapsamında TMMOB Makine Mühendisleri Odası Trabzon Şubesi’ni ziyaret eden Aksoy, oda başkanı Fulya Bankoğlu ile istişarelerde bulundu. Burada Trabzon'daki alt-yapı sorununun doğalgaz konusunda engel teşkil ettiği, trafikten elektrik üretilebileceği, güneş, rüzgâr gibi enerji kaynaklarından Trabzon'da da yararlanılabileceği konuları görüşüldü.  Bankoğlu, Trabzon’da göreve gelecek belediye yönetiminin ilk olarak şehir aydınlatma konusunda çalışması gerektiğini dile getirdi. Makine Mühendisleri Odası olarak daha yaşanılabilir bir Trabzon için gerekli özveriyi ortaya koymaya çalıştıklarını belirten Bankoğlu, Aksoy’a başarılar diledi.
 
LABORATUVAR
CİHAZLARINI
BİZ ÜRETEBİLİRİZ
Bankoğlu’nun ardından sözü devralan Aksoy, sivil toplum kuruluşlarının kalkınmadaki belirleyici rolünü benimsediklerinin ve önemsediklerinin altını çizdi. Aksoy, “Trabzon’daki sivil toplum kuruluşlarının varlığı yönetenler için büyük bir fırsat. Müthiş bir teknik sorumluluk ve bilgi birikimi var. Ancak kimse bunlardan faydalanmıyor. Diyalog kültürü neredeyse yok edildi. Biz bunu geri getireceğiz Meslek odaları büyük ölçüde pasifize ediliyor. Bu Trabzon’daki yönetim zafiyetinin sonucudur. Bu sorunların temelinde Trabzon’un kalkınma odaklı yönetilmemesi yatıyor. İnşallah biz göreve gelirsek, şehirdeki sivil toplum kuruluşları ile daima görüş alışverişinde bulunacağız. Bir de bazı mühendislik konularında Trabzon’u dışa bağımlı hale getiren laboratuvar cihazlarının üretimi noktasında girişimlerimiz olacak. Bu bağlamda da sivil toplum kuruluşlarımız bu sürecin en önemli bileşenlerinden birisi olacak. Hibe projeleri ile meslek odalarına gelir yaratacak ve temsilcilik halinde olan meslek odalarımızın şubeye dönüşmesini, kurumsallaşmasını sağlayacağız. Büyükşehir Belediyesinde çalışan makine mühendisi sayısını da arttırma yönünde düşüncelerimiz var” ifadelerini kullandı.
Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner317

banner11