Dilekoğlu Uzun’un açıklamalarına cevap verdi

Dilekoğlu Uzun’un açıklamalarına cevap verdi
AK Parti Trabzon İl Başkan Yardımcısı Hasan Dilekoğlu CHP İl Başkanı Güzide Uzun’un açıklamalarına cevap verdi.
 
Uzun’un açıklamalarını yetersiz bulan Dilekoğlu “İl Başkanımız Haydar Revi CHP’nin PYD’ye terör örgütü diyememesi ile ilgili yaptığı açıklamada CHP’nin Milli çizgiden uzak, terör sevici kişiler tarafından ele geçirildiğini haklı olarak ifade etmişti. Genel Müdür KK gibi CHP’nin Trabzon Şube Müdürü de PYD’ye terör örgütü diyemedi. Umut Oran bireysel tavır alarak Sosyalist Enternasyonal’den istifa etse de CHP’nin neden hala buranın üyesi olmaya devam ettiğini CHP’nin Trabzon Şube Müdürü de bilmemektedir. “ dedi.
 
CHP’nin Trabzon Şube Müdürü, Genel Müdür Kemal Kılıçdaroğlu’nun gazetelerde yer alan “Afrin’e girilmesini doğru bulmuyorum” açıklamasına katılıp katılmadığının merak konusu olduğunu ifade eden Dilekoğlu şunları söyledi: “ Bayan Şube Müdürü Genel Müdürleri gibi Afrin’in teröristlerden temizlenmesinden, Afrin’deki teröristlere dokunulmasından rahatsızlık duyup duymadığını da Trabzon kamuoyu merak etmektedir. Bayan Uzun, Genel Müdür KK gibi YPG’ye “Kendi vatanını kurtarmak için örgütlenmiş bir oluşumdur” düşüncesinde olup olmadığını da açık yüreklilikle ifade etmelidir. Afrin merkezde PYD-YPG-PKK’nın eli kanlı teröristlerinin varlığını sürdürmesini ve Zeytin Dalı Harekatı’nın hedeflerine ulaşmadan sonlandırılmasını isteyip istemediğini de belertirse bundan memnuniyet duyacağımızı da bilmesini isteriz.”
 
Ayrıca Güzide Uzun’un açıklamasında yer alan sosyal medyaya yayılan montajlı bir görüntü üzerinden AK Partiye iftira atmasına da tepki gösteren Dilekoğlu “Genel Müdür KK kasetle genel müdür olduğu için bütün CHP örgütünde bu durum alışkanlık yapmış olmalı ki Trabzon Şube Müdürü de kara propaganda ürünü olan sosyal medyada montajcı zihniyet tarafından paylaşılan görsellerden nemalanmaya devam etmektedir.” şeklinde konuştu.
Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner317

banner11