CHP’li Burhan Cahit Erdem, Büyükşehir’e sordu: Ne oldu Değirmendere Kavşağı?

Trabzon’un kanayan yarası trafik sorununda en elzem noktalardan biri de trafiğin kilitlendiği nokta olan Değirmendere Kavşağı. Değirmendere Kavşağı’nın kamulaştırma sorunsalı nedeniyle ihale edilmediği ortaya çıktı.

CHP’li Burhan Cahit Erdem, Büyükşehir’e sordu: Ne oldu Değirmendere Kavşağı?

Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin aralık ayı toplantılarında masaya yatırılan Kanuni Bulvarı ile ilgili bilgi aktaran Fen İşleri Daire Başkanı Cengiz Çolak çarpıcı gerçeği açıkladı. CHP’li Meclis Üyesi Burhan Cahit Erdem’in “Değirmendere Kavşağı hangi aşamada” diye soru sorması üzerine ortaya çıkan ihale gerçeği hayal kırıklığı yaşattı.

ÜÇÜ İHALE EDİLDİ…

Erdem’in sorusunu cevaplayan Cengiz Çolak, “Bu kavşak imar planına işlenmiş. Hatta açılan davalar lehimize sonuçlanmıştır. Yapımı konusunda Bakanlığa durumu arz etmiştik. Bakanlık bize ‘kamulaştırmasını siz yaparsanız yapımını biz yapalım’ dedi. Bu noktada milletvekillerimiz ‘bunun kamulaştırması çok tutar, belediye bunun altından kalkamaz’ dediler. Ama bütün kesimlerce bu kavşağın Trabzon için olmazsa olmazı olarak ifade edildi. Henüz ihale edilmiş değil. Erdoğdu, Fatih Eğitimin önü ve Haçkalı Baba kavşağı ihale edildi ama bu henüz ihale edilmiş değil” açıklamasını yaptı.

BAKANLIK BİLİYOR

Meclis Başkanvekili Seyfullah Kınalı ise “Ulaştırma Bakanımız Cahit Turhan, bu projeye vesile olacaktır. Bu konuyu kendisi biliyor. Trabzon’da önem arz eden sorunlardan biri de Değirmendere Kavşağı’dır. Cahit Turhan Bakanımız ile nasıl Kanuni Bulvarı’nda yol aldığımız ortada ise bu konuda da en kısa zamanda yol alınacaktır” dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner317

banner11