CHP NİN TEVZİRATLARINA KİMSE İNANMIYOR

CHP NİN TEVZİRATLARINA KİMSE İNANMIYOR

Ak Parti Trabzon Milletvekili Salih CORA bugün Dernekpazarı’nda vatandaşlarla bir araya geldi. Hükümet Konağı ziyaretinin ardından sahada herkese ulaşmaya çalışan CORA, Ana muhalefet partisinin iddialarına da cevap verdi;

“Meclis tasfiye olmuyor tam tersi düzlüğe çıkıyor,  asli vazifesini yapıyor. Meclis kanun yapacak Cumhurbaşkanı uygulayacak, Meclis bütçe yapacak Cumhurbaşkanı ve başında bulunduğu Hükümet halka hizmet üretecek.

 

Hükümetin bütçe teklifi dışında kanun teklifi yasaklanacak. Kanun koyma yetkisi Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin tekelinde olacak. Meclisin aynı zamanda araştırma, soruşturma ve soru sorma , gerektiğinde kanun çıkarıp kararnameleri iptal gibi hükümeti  denetleme yetkileri olacak. Af , savaş ve seçimlerin yenilenmesi gibi birçok yetkisi de vardır.

 

Hem CHP ne zamandan beri Meclis’e sahip çıkar oldu? Meclis iradesine ne zamandan beri saygı duyar oldu? Başörtüsü yasağı kaldırılırken 411 el kaosa kalktı diyenlerin yanında olan kim? 2007’deki Cumhurbaşkanı seçimlerinde Milletimizin oy vererek seçtiği ve TBMM’de kendisini temsil etsin diye Meclis’e gönderdiği vekiller neden Genel Kurul’u terk ettiler? 

 

Milletvekili sıfatıyla irade ortaya koymaktan kaçındılar. Sonra Milletimiz ne yaptı? İlk seçimde kendisini temsil etmeyenlere ders verdi, onları tasfiye etti. Daha güçlü bir Ak Parti iktidarıyla cevap verdi. Milletimiz kendisini kimin daha iyi temsil ettiğini iyi biliyor. Ak Partiye ehliyetlerin en büyüğünü verdi bu Millet. Bu Milletin her hücresini, bu ülkenin her karışını biliyoruz. CHP müsterih olsun. Biz aziz milletimizle bir hareket ediyoruz. Siz kiminle hareket ederseniz edin. Herkes sevdiği ile beraberdir.  Millete rağmen siyaset olmaz. Hiç yeni bir şey önermediniz. mevcut sisteme karşısınız. Yeni hükümet modeline karşısınız. Meclis cumhurbaşkanı seçmesin, halk Cumhurbaşkanı seçmesin. E ne yapacağız? Cevap yok. Ya siz bu milletin başına bela mısınız? “

 

Av. Salih CORA

AK Parti Trabzon Milletvekili

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner342

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner332

banner317

banner333

banner11