Çarşıbaşı’nda Turan rüzgârı

CHP ve İYİ Parti’nin oluşturduğu Millet İttifakının Çarşıbaşı Belediye Başkanı Adayı Mehmet Turan için görkemli bir aday tanıtım töreni yapıldı. Aday tanıtım törenini kendisinin yaptırdığı düğün salonunda gerçekleştiren Mehmet Turan,

Çarşıbaşı’nda Turan rüzgârı

Çarşıbaşı Belediyesi Düğün Salonunda gerçekleştirilen aday tanıtım törenine CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, CHP İl Başkanı Güzide Uzun, İYİ Parti İl Başkanı Azmi Kuvvetli, Düzköy Belediye Başkanı Abidin Çelik, İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi ve Genel Başkan Meral Akşener’in Başdanışmanı Şükrü Kuleyin, Kurucular Kurulu Üyesi Ali Sağır, İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Atakan Aksoy,  ve çok sayıda davetli katıldı.

İYİ Parti Çarşıbaşı ilçe Başkanı Habip Yılmaz yaptığı konuşmada şunları söyledi: “İYİ Parti olarak siyasete girdiğimiz ilk günden beri amacımı; millete hizmet etmek olmuştur. Partimizin genel seçimlere girmesinde büyük katkı sağlayan Cumhuriyet Halk partisi ile oluşturulan millet ittifakı çerçevesinde yapmış olduğumuz çalışmalar sonrası 40 milletvekili ile meclise girmiş olmak, yeni kurulan bir parti olarak bizim için büyük bir başarıdır. Aynı başarıyı yerel seçimlerde ileriye taşımak arzusu ile tüm gücümüzle çalışacağız. Yerel seçimler için yapmış olduğumuz istişare ve halkımızın nabzı bizleri mevcut adaya yönlendirmiştir. Millet ittifakı ilçemizde biraz daha genişleyerek halkın ittifakına dönüşmüştür. Yeni projeleriyle de ilçemizi bulunduğu konumdan daha ileriye taşıyacağına inandığımız Sayın Mehmet Turan’ın oluşturulacak yeni ekiple başarılı olacağına inancımız tamdır.”

CHP Çarşıbaşı İlçe Başkanı Hacı Sultan Balcı ve CHP İl Başkanı Güzide Uzun da ilçede güzel bir oluşum yaptıklarını ve yerel seçimlerde Mehmet Turan’ın seçimi kazanacağına inandıklarını söyledi.

İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Azmi Kuvvetli, “Bu salonu görünce benim de heyecanlanmamam mümkün değil. Cesurlar hareketinin hızla büyüdüğünü görüyorum. Bu hareketin büyümesine sebep olan herkese teşekkür ediyorum. 25 yıl hizmet ettiğiÇarşıbaşı’nda efsane olan Sayın Mehmet Turan’a ‘bu kadar dinlenmek yeter’ dedik ve kendisini aday yaptık. Çarşıbaşı halkından takdir ve onay alacağına inancım tamdır. 1 Nisan’da güzel bir bahar gününe uyanmak dileğiyle.” dedi.

‘YAVUZ GRUP YOLUNU BİTİRECEK YÜKSEKOKULU YAPACAK’

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, Mehmet Turan’a güvendiklerini belirterek,  “Trabzon’un hangi noktasında hangi sorun varsa Hüseyin Örs hocamla birlikte dile getirmeye şehrimize sahip çıkmaya çalışıyoruz. Böylece gücümüzü birleştirerek memleketimizin derdine derman olmaya gayret ediyoruz. Aynı bu birlikteliği bugün ben Çarşıbaşı’nda gördüm. Bu birliktelik Çarşıbaşı’nda sonuç alacaktır. Uzun yıllardan siyasetin içindeyim, çok kere Çarşıbaşı’na geldim ama böylesine bir birlikteliğe ilk kez şahit oldum. Çarşıbaşı’nda maya tutmuştur. Çok deneyimli bir adayımız var. Gönüllere taht kuran Mehmet Turan. Ben inanıyorum ki yeniden belediye başkanı seçilecek ve Çarşıbaşı’nda yeniden çok güzel hizmetler yapacaktır. Yıllardır konuşulan Yavuz Grup Yolunu ben inanıyorum ki Mehmet Turan yapıp bitirecektir. İktidarın Çarşıbaşı’na MYO ya da fakülte sözü var. Yapıldı mı arkadaşlar yapılmadı. Mehmet abi geldikten sonra onun yapımına da hızla başlanacaktır.” dedi.

25 YILLIK BAŞKAN 10 YIL SONRA YENİDEN ADAY OLDU

 

10 yıl aradan sonra yeniden Çarşıbaşı belediye başkan adayı olan Mehmet Turan ise, “25 yıl belediye başkanlığı yaptım bir daha geri dönmeyecektim. Sizlerden gelen yoğun baskılara direnemedim ve yeniden aday oldum. Çarşıbaşı’na en güzel yıllarımı verdim. 25 yıl aralıksız hizmet ettik. Sayın milletvekilim Avni Akkan ile gece gündüz Ankara’da yatarak bu güzel beldeyi ilçe yaptık. Çok şey yaptık bunları saymak mümkün değil. Altyapı konusunda büyük hizmetler yaptık. Su sorununu bizim dönemimizde çözdük. Festivaller yaptık. İlçemizin tanıtımını yaptık. Okul istediler kendi arazilerimi de bağışladım okul yaptık. Şimdi yüksekokul isteniyor. Söz veriyorum en kısa sürede çözeceğim. Bana güvenin. Beni kimse kırmaz. İlçemizde 2-3 tane cami var, 3’ünü de işadamlarımızı getirdim yaptırdım. 2-3 ay içinde yüksekokulun yapımına başlayacağız. Yüksekokul ilçemize çok büyük katkı ve sağlayacak. Biz bu işe gönül verdik. Biz belediye başkanı kolay yetişmez. Acemi olduk, usta olduk. Şimdi ise ustabaşı olduk. Desteğinize şimdiden teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner342

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner332

banner317

banner333

banner11