Bunların Hayır’ından, Hayrolmaz!

Bunların Hayır’ından, Hayrolmaz!

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’nın daveti üzerine Samsun’a gelerek hemşehri derneklerinin yönetici ve üyeleriyle buluşan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Oktay Saral, “Bunların hayır’ından hayrolmayacağı aşikâr” dedi.
Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’nın daveti üzerine Samsun’a gelen Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Oktay Saral, hemşehri derneklerinin yöneticileri ve üyeleriyle bir araya geldi. Atakum Belediyesi Yalı Kafe’de düzenlenen buluşmaya Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, AK Parti Atakum İlçe Başkanı Haluk Köksoy, hemşehri derneklerinin yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
BU MİLLET, HAİNLERE FIRSAT VERMİYOR
Konuşmasında referandum sürecine dair değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Oktay Saral, “Muhalefet, iktidara ve bu millete zaman israfı yaşatıyor. Sırf, iktidar milletin isteklerini yerine getiremesin diye el birliği ile terör estirdiler. Günlerce, haftalarca hatta aylarca meclisi kilitlediler. Bu durum, bize mevcut sistemin ne kadar hasta ve bitmiş olduğunu gösteriyor. Bu sistemden herkes şikâyet ediyor, zaman kaybettiriyor. Sıkıntılar yaşatıyor. Biz bu sistemle yaşamak zorunda mıyız? Elbette değiliz. PKK’nın, FETÖ’nün ve diğer tüm terör örgütlerinin hayır dediği bir sistemin, bu ülkenin geleceği adına ne kadar önemli olduğunu anlamak zor değil. Bunların hayır’ından hayır olmayacağı aşikâr. Bu millet, ülkesini yıkmak, bölmek ve güçsüzleştirmek isteyenlere fırsat vermeyecek” dedi.
12KILIÇDAROĞLU ÇOK KOMİK
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun referandum sürecindeki açıklamalarını sert sözlerle eleştiren Başdanışman Saral, “80 milyon kardeşiz ve ülke hepimizin ülkesi. Kemal Kılıçdaroğlu çıkmış, Cumhurbaşkanımıza diktatör diyor. 7 kez seçim kaybetmesine rağmen koltuğunu bırakmayan Kılıçdaroğlu’nun, girdiği her seçimde milletin gücünü arkasına almış ve her seçimi farklı kazanmış birine bunu söylemesi kadar komik ne olabilir ki? 15 Temmuz’da milletin yazdığı destan sırasında, cumhurbaşkanımıza ‘Çelik yelek giyin’ denildiğinde, kendisinin yanıtı, ‘Milletim üzerlerinde gömlekleriyle tankların önüne geçiyor. Ben çelik yelek mi giyeceğim?’ şeklinde olmuştur. Allah’a şükürler olsun ki böylesine milletine âşık, sevdalı bir Cumhurbaşkanımız, Recep Tayyip Erdoğan’ımız var” diye konuştu.
MİLLETİMİZ EVET DİYOR
Türk Milletinin sandık başında kararını istikrardan ve milli iradeden yana kullanacağını söyleyen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Referandum, önemli bir sorunun yanıt bulacağı bir seçim olacak. Soru açık ve net. Türkiye’nin daha da güçlenmesini, milli iradenin daha da güçlenmesini istiyor musun? Bu sorunun yanıtı, hayır olabilir mi? Bu soruya, son ses ‘Evet, Evet, Evet’ diye yanıt verilir. Milletimiz de bu yanıtı sandıkta verecek. Ülkemizi bölmek, hain yapılarla birlik ve beraberliğimizi parçalamak hayali kuranlar, milletin onlarla ilgili düşüncesini, referandumda öğrenmiş olacak. Onların derdi devlet, millet değil ki. Onların derdi, Türkiye’nin güçsüz olmasıdır. Türkiye’nin hem devlet hem de millet yapısının gücünü, referandum da görecekler” dedi.
AK Parti Atakum İlçe Başkanı Haluk Köksoy da konuşmasında referandum sürecine dair açıklamalarda bulundu. İlçe Başkanı Köksoy, referandum için milletin kararını verdiğini ve büyük bir kararlılık içerisinde olduğunu kaydetti. Konuşmaların ardından kendisine yöneltilen soruları yanıtlayan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Oktay Saral daha sonra katılımcılarla birlikte toplu fotoğraf çekindi. Bizim Artvin Derneği üyesi üniversite öğrencileri, Oktay Saral’a engellilerin yaptığı ve üzerinde Cumhurbaşkanlığı forsu bulunan bir tablo hediye etti.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner342

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner332

banner317

banner333

banner11