BUNLARDAN,'NE KÖY OLUR NE DE KASABA..!'

BUNLARDAN,'NE KÖY OLUR NE DE KASABA..!'
MEMURLARIN ve Memur Emeklilerinin 2018-2019 Yılları Ücret Artışları ile Ekonomik ,sosyal ve Demokratik haklarının Görüşüleceği Toplu Sözleşmeler 1Ağustos,da Başlayacak 15 Gün Sürecek..! eğer Malum -Sen..Geçmiş yıllarda yaptığını Tekrarlamazsa yani iki - üç gün içinde teslimiyet bayrağı çekmezse ...!
Bir Gerçeği Kabul Edelim ki; Memur ve Memur Emeklileri Eskisi kadar Toplu Sözleşme Süreci ile ilgilenmiyorlar .. çünkü onların beklentilerine cevap Verilmeyeceğini çok iyi biliyorlar .Çünkü 2012 Yılından İtibaren Yetkili Memur Konfederasyonu olarak ;pazarlık masasına oturan yetkisi SENDİKAMSI yapı yani Sözde Konfederasyon.. MEMURLARIN Ve Emeklilerin Haklarının alınması için hiç bir şey yapmamış .. Siyasi İktidarın Verdiğine razı olmuştur .. böylece memur ve memur Emeklisi 4. 5 Milyon insanın emeğini İşverene yani hükümete peşkeş çekerek. "Emek pazarlamacılığı "YAPMIŞTIR ..!
Siyasi İktidarın Desteği İle Ayakta duran Bu "SENDİKAMSI Yapıdan "Hükümetin karşısında "ADAM GİBİ DURUP " Çalışanların ve emeklilerin hakkını elde etmesi elbette beklenemezdi..!
Bilindiği gibi 2010 Yılı Kısmi Anayasa Değişikliği Reformunu Halkımız %58 Oyla kabul etmişti. Bu anayasa değişikliği ile Memurlara Güya TOPLU ŞÖZLEŞME hakkı verildi . Bunun anlamı Hükümetle Mutabakat Sağlanan hususların kanun hükmünde olmasıdır .Toplu sözleşmede mutabakata varılıp karşılıklı imza altına alınan hususların Yasal düzenlemesinin yapılması mecburiyeti vardır ..Ancak Hükümet son toplu sözleşmeden bu yana iki yıl geçmesine rağmen yasal Sorumluluğunu yerine getirmemiş ..! Yetkili Konfederasyonum diye kırıtan Sözde Sendikacılarda Bu hukuksuzluğa itiraz bile etmemişlerdir ..Hükümetle Mutabakat yaparken Attıkları imzaların arkasında ne kendileri durmuştur ve nede hükümet .?? bu Anlayışla hiç Hak elde edilir mi ?
Kurulduğundan bu yana Sendikal hak mücadelesinden hiç bir zaman Taviz vermeyen TÜRKİYE KAMU- SEN ,Toplu Sözleşmelerde Hükümetin Attığı imzaları gereğini yapmadığı için ,memur ve memur Emeklileri adına dava açarak ..Herkese Sendikacılık dersi vermiştir ..
"
DÜŞÜNDÜRÜCÜ BİR BEYANAT..
Memnun -Sen'in Genel Bşk.Yardımcısı Hacı Bayram TOMBUL; 1 Ağustos'ta Yapılacak Toplu Sözleşme Görüşmelerindeki Talepleri ile ilgili olarak, Bu gün ki SÖZCÜ Gazetesine Verdiği Beyanatta Şunları Söylüyor "..Önceki Sözleşmeden Kalan 20 Maddenin yerine getirilmesini talep edeceklerini ,...2017yılında işçilere yapılan yüzde 7.5+5'lik zammın kendilerini heyecanlandırdığını, ancak 2018 Yılı için yapılan yüzde 3.5+3.5'lik zammın ise korkuttuğunu .. 2017 bizim için geride kaldı. Biz 2018'e bakıyoruz .."
Yukarıdaki Sözleri Memurlar ve memur Emeklileri iyi irdelerlerse , her şeyi gayet iyi anlarlar . İktidar desteği ve baskısı ile Hormonlu Bir Şekilde büyütülüp memurlar adına yetkili kılınan bu SENDİKAMSI YAPI Yani Memnun- Sen ..!Anlaşılan o ki ;Yine 4.5 Milyon Çalışan ve Emeklinin hakkını savunmayacak , yine Beslendiği Siyasi İktidara kesinlikle "YATACAKTIR ..!"
Üzülerek ifade Etmeliyim ki ;Bu Sendikasmsı Konfederasyona ve Bağlı SENDİKAMSI yapılara Gönüllü -gönülsüz, Gerçek yada Kağıttan üye olarak YETKİLİ OLMASINI SAĞLAMIŞ MEMURLAR KENDİ AYAKLARINA KURŞUN SIKMAKLA KALMIYORLAR..! AYRICA Kendilerinin dışında kalan Ücretleri Toplu sözleşmelerle belirlenen 3.5 milyondan fazla memur ve emeklisinde vebaline giriyorlar ..!
Bakınız Sözde sendikacı ne diyor? " eski sözleşmeden kalan 20 maddeyi gündeme getireceğiz.." .. Yani İKİ YIL ÖNCE HÜKÜMETLE MUTABAKATA VARILMASINA RAĞMEN HAYATA GEÇİRİLMEYEN HÜKÜMETİN DÜZENLEME YAPMADIĞI , MEMURLARIN SOSYAL HAKLARI İLE İLGİLİ 20 MADDEYİ Tekrar Görüşeceklermiş.. Bu nasıl bir Sendikacılık ki ; mutabatı hükümet çiğniyor Sesleri çıkmıyor . İki yıl sonra tekrar görüşeceklermiş . MAALESEF ACI OLAN TEKRAR GÖRÜŞECEKSENİZ Niçin imza attınız? diye soran yok .. Dokuz yüzbini aşkın üyesinden .,!
Dahası Devletteki İşçilerle , memurlar Aynı bütçeden Ücret alırlar . İşçilerin toplu Sözleşmesini işçiler adına İşçi Sendikaları Konfederasyonu Türk-iş Katılır . Türk-iş 2017 Yılı için İlk AltınAy %7.5, İkinci Altay için ise % 5 artış .Düşük ücretli işçilerde Seyyanen Her Ay 90 TL artış ALDI .Toplu sözleşmeyi imzaladı ..
MEMUR VE MEMUR EMEKLİLERİNİN TOPLU SÖZLEŞME GÖRÜŞMELERİNEDE MEMURLAR ADINA , İKTİDAR BESLEMESİ MALUM -SEN KATILDI BU SENİKAMSI YAPI 2017 YILI İÇİN Yüzde 3+4 ' e İmza Attı ..! Aradaki fark yıllık yüzde 5.5 +90tl .dir .. 
MEMUR VE EMEKLİNİN GÜNAHI NE Kİ ? Yıllık yüzde 5.5 oranında eksik zam alıyor . Düşük ücretli memurlarda aylık yüzde5,5 +90tl Aylık eksik alıyorlar . İşveren Aynı..! Devlete Çalışanlar aynı , memurlara düşük artış Neden ? TOPLU SÖZLEŞMEYE OTURUP EMEĞİ SATANSÖZDE SENDİKACILAR YÜZÜNDEN ..! 
Bunu hadi Pazarlamacı SENDİKAMSI Yapının sözde Yöneticileri görmüyor .. bunlara üye olarak destek verenler niye görmüyor .,!
Sözde sendikanın yetkilisi ne diyor 2017 geçti . 2018'e bakalım ..! Beden 2017 yi unutalım diyorsun .. Aradaki Farkı Talep et ,ön şart olarak ortaya koy ,elini dilini tutanmı var ? Diyeceğim amma faydası yok ..Yani memur haklarını Pazarlamaya devam İKTİDAR MEMNUN ... SENDİKAMSI YAPININ YÖNETŞCİLERİDE MEMNUN .. ONLARA DESTEK VEREN MİLYONA YAKIN MEMUR ÜYELERİDE MEMNUN .. ZATEN ADLARIDA MEMNUN -SEN ... 
biz memnun Değiliz .3.5 Milyon Çalışan memur ve Emekliler olarak Haklarımız zehir zıkkım olsun diyoruz ..! Haklarımızı Yiyenlerin ve yedirenlerin burunlarından fitil fitil gelsin ..!
Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner317

banner11