Bu krizden çıkacağız

TTSO’DA “Ekonomik Kriz ve Çözüm Kurultayı” düzenlendi. Kurultayın konuşmacısı olan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek “Üretmeden ihracat etmek istiyoruz. Türkiye’nin tarihî birikimiyle yaşadığımız krize iyimser bakıyorum.” dedi.

Bu krizden çıkacağız

TRABZON Ticaret Sanayi Odasında (TTSO) ‘Ekonomik Kriz ve Çözüm Kurultayı’ düzenlendi. Kurultayın konuşmacısı olan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, “Üretmeden ihracat etmek istiyoruz. Türkiye borca batmışsa üreticiyi suçlamak olmaz. Ödeme kabiliyeti üretimle kazanılır. Borcu borçla ödemek bizi çıkmaza soktu. Buradan çıkmak zorundayız. Çıkacağız. Türkiye’nin tarihi birikimiyle yaşadığımız krize iyimser bakıyorum.” dedi.

TTSO’da düzenlenen kurultaya konuşmacı olarak Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği (DKİB) Başkan Vekili Ahmet Hamdi Gürdoğan, Ulusal Fındık Konseyi Başkanı ve Trabzon Ticaret Borsası (TTB) Meclis Başkanı Sebahattin Arslantürk ve davetliler katıldı.

Türkiye’yi çıkmaza sokan şeyin borcu borçla kapatmak olduğunu belirten Genel Başkan Perinçek, “Üretmeden ihracat etmek istiyoruz. Türkiye borca batmışsa üreticiyi suçlamak olmaz. Ödeme kabiliyeti üretimle kazanılır. Borcu borçla ödemek bizi çıkmaza soktu. Buradan çıkmak zorundayız. Çıkacağız. Türkiye’nin tarihi birikimiyle yaşadığımız krize iyimser bakıyorum. Emek demek sermaye demektir. Fındık üretiminde tarımda olduğu gibi devlet desteğine ihtiyaç var. Tarım ülkesiyiz ancak dışarıdan açık verir hale geldik. Enflasyon canavarı kelimesine dikkat!  IMF’den bize dayatılan bu propagandaya göğüs geriyoruz.” dedi.

Eğitim, üretim ve ihracat ile kalkınmanın gerçekleşebileceğini söyleyen DKİB Başkan Vekili Ahmet Hamdi Gürdoğan ise, “Sanayisi gelişen bölgelerde bölücü terör örgütü barınamıyor. İnsanlar başıboş dolaşacağına çalışıyor, üretiyor ve kazanıyor. Geçmişteki haçlı zihniyetinden ders almadığımız zaman bugün bize karşı birleşebileceklerini unuturuz.  Trabzon’dan ihracat ilk Rusya’ya yapıldı. Ama bugün Türkiye, Rusya’da yok. Yeni tüketim alanları açmaktansa, var olan üretim alanlarındaki verimi artırmamız lazım. Hollanda’ya baktığımız zaman yüz ölçümü Türkiye’den küçük olmasına rağmen tarım ihracatı çok fazla. Bu noktada biz sağ sol diyerek birilerinin bizi kullanmasına müsaade etmeyelim.” ifadelerini kullandı.

TTB Meclis Başkanı Sebahattin Arslantürk de “Yerli ürünlerinden fındık örneğindeki gibi kayısıda olduğu gibi üzümde olduğu gibi bizim topraklarımızın bize armağanı olan ürünleri daha iyi bir noktaya taşımamız lazım. Fındıkta 2 milyar dolar ihracatın 5-6 Milyar Dolara çıkartma gayreti içerisinde olmamız lazım. Evden başlamak gerekiyor. Tüketim çok iyi aşılandı bize. Üretime kapı aralamamız lazım.” dedi.     

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner342

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner332

banner317

banner333

banner11