Bozkurt tartışması Ankara’ya uzandı

Bozkurt tartışması Ankara’ya uzandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı AK Parti aday tanıtım töreninde Erdoğan’ın onayını alarak Bozkurt işareti yapan Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in hedefi haline geldi. Bozkurt’un kimseden izin almayacağını kaydeden Akşener onay istemeyi zillet olarak nitelendirdi. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız’ın AK Partinin Trabzon’daki aday tanıtım toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la konuşarak bozkurt yapmasına tepki gösterdi. Partisinin grup toplantısında konuşan Akşener Millet İttifakı’nı zillet olarak anılmasına atıfta bulunarak “Asıl zillet, özgürlüğün sembolü bozkurdun işaretini yapabilmek için izin istemektir.” dedi.

Bozkurdun bir siyasî simge olmadığını ve Atatürk’ten Türkeş’e ve Elçibey’e kadar birçok kişinin bozkurdu sahiplendiğini ve Türk milletinin de sağcısıyla solcusuyla sahiplenmesi gerektiğini kaydeden Akşener “Afrin yollarında Kızılelma’ya gidiyoruz diyerek şehadete yürüyen aslanlar, birilerinden izin mi istedi ki sen izin istiyorsun?” diye isim vermeden Kurukız’a yüklendi. Akşener şu ifadeleri kullandı:

BOZKURT BİR SİYASÎ PARTİ SEMBOLÜ DEĞİLDİR

Asıl zillet nedir biliyor musunuz? Türk milletinin binlerce yıllık değeri, kıymeti bozkurt işareti yapabilmek için “Türk milliyetçiliğini ayaklar altına alanlardan izin almaktır.” Bozkurt bir siyasî parti sembolü değildir. Sağcısıyla-solcusuyla, doğusuyla-batısıyla, Büyük Türk milletinin sembolüdür. Atatürk'ün bastırdığı paradan cumhuriyetin ilk heykellerine her yerde izi vardır. Bozkurt, Ergenekon’dan çıkarken birilerinden izin mi istedi? Alparslan Türkeş ve Ebulfez Elçibey bozkurt işareti yapmak için birilerinden icazet mi aldı? Türk milliyetçilerine şirin görünmek için seçim otobüsünde eğreti bozkurt işareti yaparken o sana sordu mu da şimdi sen ona soruyorsun?

TÜM PARTİLERE SESLENDİ: İZİN ALMADAN BOZKURT YAPIN

Afrin yollarında Kızılelma’ya gidiyoruz diyerek şehadete yürüyen aslanlar, birilerinden izin mi istedi ki sen izin istiyorsun? Asıl zillet budur. Bozkurt kimseden izin almaz. Yabancılar bu yüzden Mustafa Kemal’e bozkurt demiştir. Dün, o sarışın mavi gözlü Bozkurt’u doğuran ananın, Zübeyde Hanım’ın vefatının yıl dönümüydü. Ruhu şâd olsun. Ben, Meral Akşener AK Partili kardeşlerime sesleniyorum. MHP’li kardeşlerime sesleniyorum. CHP’li kardeşlerime sesleniyorum. Saadet Partili kardeşlerime, Demokrat Partili kardeşlerime, Büyük Birlik Partili kardeşlerime sesleniyorum. Bozkurt hepimizindir. Kimseden izin istemeyin. Asıl zillet, özgürlüğün sembolü bozkurdun işaretini yapabilmek için, izin istemektir. Bozkurt özgürlüktür. Baş eğmemektir. Direnmektir ve Bozkurt işareti yapmak için önce Bozkurt'a yakışır bir duruşa sahip olmak gerekir. Bizi biz yapan, o muhteşem değerlerimizin önünde saygıyla eğiliyor ve diyorum ki Allah bize yar olsun, Türk’ün özü var olsun. 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner342

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner332

banner317

banner333

banner11