BİZ YAYLADA YAĞMAYA KARŞIYIZ

BİZ YAYLADA YAĞMAYA KARŞIYIZ
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Trabzon İl Başkanı Turgay Güngör, “Yaylaların yaylacıların elinden alınarak ranta yönelik iç ve dış rantçılara kentsel dönüşüm adı altında peşkeş çekilmesine, yağmalanmasına sonuna kadar karşıyız. Gerek Sayın Milletvekilimiz Haluk Pekşen ve gerekse il örgütümüzün yayla ve yaylacılıkla ilgili görüşü net ve açıktır. Bu yıkımlara da AKP’li Milletvekili Salih Cora’nın yayladaki evinden başlanılması gerektiğini düşüncesindeyiz” dedi. 
AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora', CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen'’in Yaylalardaki yıkımlar ile ilgili açıklamasına eleştirdiğini hatırlatan CHP Trabzon İl Başkanı Turgay Güngör, CHP’nin ve Milletvekilimizin yayla ve yaylacılıkla ilgili sözü açıktır diyerek, Kadıralak Yaylası’ndaki Salih Cora’nın çok katlı evini hatırlattı. 
Turgay Güngör Salih Cora’ya şu sözler ile cevap vererek, “Yayladaki yıkımları ile ilgili AKP’li Milletvekili Salih Cora, ‘Buradaki amacımız doğa katliamı yapan çok katlı binalar, hayvancılık amacı taşımayan yer tutmalar, gasplar, bir başka yerden gelip yaylalardan usulsüz parsel satın alıp orada bina yapan, kaçak otelcilik faaliyetinde bulunanlara karşı bir duruştur. Ne yapalım, isteyen istediği yayladan yer satın alsın, istediği ebatta yapabildiği kadar yüksek katlı bina yapsın, sonra o yörede hayvancılık yapacak yer kalmasın. Bunu mu diyelim?’ sözlerini sarf etmiştir.
CORA’NIN VİLLASINDAN BAŞLANSIN
Bizler yaylalarda gelenek ve göreneklerini yaşatan yaylacıların, yayla mantığına uygun yapılmış evlerine dokunulmamasından yanayız. Ancak yaylalarda çok katlı, betonarme olarak yapılan yapıların yıkılması gerektiğini düşünüyoruz. Ayrıca yaylaların bazı kişiler tarafından parsellenerek, parsel parsel satılmasının da, ranta yönelik yapılaşmanın da, yaylaların yaylacıların elinden alınarak ranta yönelik iç ve dış rantçılara kentsel dönüşüm adı altında peşkeş çekilmesine, yağmalanmasına sonuna kadar karşıyız. 
YASA VE KURAL TANIMAYANLARIN SÖYLEYECEK SÖZÜ YOKTUR
Gerek Sayın Milletvekilimiz Haluk Pekşen ve gerekse il örgütümüzün yayla ve yaylacılıkla ilgili görüşü net ve açıktır. Bu yıkımlara da AKP’li Milletvekili Salih Cora’nın yayladaki evinden başlanılması gerektiğini düşüncesindeyiz. Yasa ve kural tanımayan kaçak villasını yaylada yapan bir milletvekilinin konu ile ilgili söyleyecek hiçbir sözü olamaz” diye konuştu. 
Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner317

banner11