Barınak sorun üretiyor

Barınak sorun üretiyor

TRABZON Büyükşehir Belediyesinin Ortahisar ilçesi Çağlayan Mahallesi sınırları içinde hizmete soktuğu Doğal Yaşam Alanı ve Sokak Hayvanları Bakım Merkezi, Yeşilbük Mahallesi sakinlerinin başına dert olmaya başladı. Barınağa hayvan götürmek için gelen vatandaşların beraberlerinde getirdikleri hayvanları yarı yolda salıverdiği ortaya çıktı. Yeşilbük Mahallesi Muhtarı Osman Topalak, “Barınak asfalt olan ana yoldan 6 km mesafede bulunuyor. Şahıs barınağa çıkmadan yarı yolda hayvanı bırakıyor. Sabah kalkıp bakıyoruz bir sürü köpek. Bazıları çocuklara saldırıyor.” dedi.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından, Ortahisar ilçesi Çağlayan Mahallesi Kendirli Mevkii’nde inşa edilen Doğal Yaşam Alanı ve Sokak Hayvanları Bakım Merkezi geçtiğimiz yıl ocak ayınca hizmete girmişti. Barınağa hayvan götüren bazı şahıslar barınağa çıkmadan yarı yolda hayvanları salıveriyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Yeşilbük Mahallesi Muhtarı Osman Topalak, şunları söyledi: “Bizim köyümüzün başında Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan bir hayvan barınağı var. Bu hayvan barınağına vatandaşlar bazen hayvan getiriyor. Barınağa asfalttan 6 km mesafe var. Bazıları bu yolu gitmekten üşeniyor mu yoksa başka bir nedenle mi bilemiyoruz. Yarı yolda hayvanları yola bırakıyor. Hayvanlar bu sefer köyün içinde kalıyor. Sabah kalkıp bakıyorsunuz köyün içinde bir sürü köpek. Belediyeyi arıyoruz bazen, gelip imkan dahilinde toplayıp götürüyorlar. Bazen vatandaşlarımıza, çocuklarımıza saldırıyorlar. Bu da başımıza yeni bir dert oldu.” 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner317

banner11