Bakan Soylu'dan flaş açıklama! Bütün il ve ilçelerde yapılacak

Bakan Soylu'dan flaş açıklama! Bütün il ve ilçelerde yapılacak
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Trafik Birim Amirleri Bilgi Paylaşımı ve Değerlendirme Toplantısı"na katıldı. Burada yaya öncelikli trafik konusunda yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Bakan Soylu, şunları dile getirdi; 
 
"Bir bilinç oluşturulması için arkadaşlarımız çok önemli bir kampanya hazırlığı içindeler. Önümüzdeki günlerde Türkiye'nin en önemli devlet eylemlerinden birisini gerçekleştireceğiz. Devlet eylem yapar mı? Evet, devlet önümüzdeki günlerde eylem yapacak. Gününü hazırladık. İnşallah önümüzdeki zaman içinde bu yaya öncelikli trafik için devlet eylem yapacak.
 
81 İL VE BÜTÜN İLÇELERİNDE UYGULANACAK: İnşallah bunu Türkiye'nin 81 vilayetinde, bütün ilçelerinde, bütün okullarının önünde, bütün meydanlarında, kavşaklarında gerçekleştireceğiz. Bu eylem insanlık adına, gelecek adına bir eylem olacak"
 
TRAFİK POLİSİNE YENİ ÜNİFORMA: Öte yandan yeni trafik polisi üniformalarını NTV canlı yayınında anlatan Bakan Soylu,  Soylu ayrıca, "Yaya öncelikli trafik bilinci oluşturulması için arkadaşlarımız çok önemli bir kampanya hazırlığı içindeler" dedi. Soylu'nun açıklamaları şu şekilde; 
 
 
Geçen yıl 24 Ocak'ta yine trafik birim amirleriyle toplantı yaptık. Bir takım hedefler ortaya koyduk. Onlara uymak için arkadaşlarımız özen gösterdiler. Hem ölümlerde, hem kazalarda ciddi azalmalar meydana geldi. 2018'in son iki ayında yüzde 30'luk ölümlerde azalma yaşandı. Bu dünyada kolay kolay yakalanacak bir rakam değildir. 
 
Ciddi bir motivasyon, denetleme, eğitim var. Ve bütün bunları hem sahada hem de sahanın dışında bu işin koordinasyonun görev yapan arkadaşlarımız müthiş bir gayret içerisindeler.
Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner342

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner332

banner317

banner333

banner11