Bakan fındığa kayıtsız kaldı

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli hem Trabzon’u hem de fındığı pas geçti

Bakan fındığa kayıtsız kaldı

İki Vekil Fındık İçin

Bakanı Bekledi

ÖNCEKİ gün bir açılışa katılmak üzere Trabzon Havalimanı’na inerek Artvin’e ardından da Ağrı’ya geçen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin, fındıkla ilgili taleplere kayıtsız kaldığı öğrenildi. Bakan Pakdemirli’yi  havalimanında karşılayan AK Parti Trabzon Milletvekilleri Muhammet Balta ve Salih Cora’nın fındık fiyatında yaşanan sorunları aktardığı ancak bir sonuç alamadığı kaydedildi.

 

Bakanın Tavrı

Olumsuz Oluncu

FİYAT için 12,5 liranın makul olduğunu söylediği iddia edilen Bakan Pakdemirli’nin ekonomik anlamdaki gelişmeleri gerekçe gösterdiği belirtildi. Vekillerin ise bu rakama karşı  çıktığı gelen bilgiler arasında. Öte yandan Bakanla görüşmeden olumlu sonuç çıkmayınca milletvekillerinin Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşme kararı aldıkları öğrenildi.

ÖNCEKİ gün bir açılışa katılmak üzere Trabzon Havalimanı’na inerek Artvin’e ardından da Ağrı’ya geçen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin, fındıkla ilgili taleplere kayıtsız kaldığı öğrenildi. Bakan Pakdemirli’nin Trabzon’a geleceğini öğrenen ve kendisini havalimanında karşılayan AK Parti Trabzon Milletvekilleri Muhammet Balta ve Salih Cora’nın fındık fiyatında yaşanan sorunları aktardığı ancak bir sonuç alamadığı kaydedildi. Fiyat için 12,5 lira önerdiği iddia edilen Bakan Pakdemirli’nin ekonomik anlamdaki gelişmeleri gerekçe gösterdiği öğrenildi. Vekillerin ise bu rakama sert çıktığı gelen bilgiler arasında.

KARŞILAYANLAR

PAYLAŞIM DAHİ

YAPMADI

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Ağrı’daki 2. Bal Festivali’nin açılışına katılmak üzere önceki sabah havayoluyla Trabzon’a geldi. Burada kendisini AK Parti Trabzon Milletvekilleri TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Muhammet Balta ve Salih Cora ile ilgili kurum yetkilileri ve bazı bürokratlar karşıladı.

VIP salonunda Bakan Pakdemirli ile bir süre sohbet eden milletvekilleri Balta ve Cora, fındık fiyatında yaşanan sorunları aktardı ve acil müdahale edilmesi gerektiğini belirtti. Ancak fındık fiyatı için 12,5 lira önerdiği iddia edilen Bakan Pakdemirli’nin ekonomik anlamdaki gelişmeleri gerekçe gösterdiği ve konunun daha çok Maliye ve Hazineyi ilgilendirdiğini kaydettiği öğrenildi. Vekillerle Bakan’la sert bir tartışmaya girdiği de öğrenildi.

Bakan Pakdemirli’yi karşılayan Vali Yücel Yavuz ve AK Parti İl Başkanı Haydar Revi dahil siyasetçi ve bazı bürokratların sosyal medyadan paylaşım dahi yapmaması ise kafalarda soru işareti oluşturdu. Sadece İl Tarım ve Orman İl Müdürü Cahit Gülbay ile TKDK Bölge Koordinatörü Şansal Aydoğdu’nun paylaşım yapması dikkatlerden kaçmadı.

AK PARTİLİ VEKİLLER CUMHURBAŞKANINA

 ÇIKACAK

Bakan Pakdemirli ile görüşmeden olumlu sonuç çıkmayınca AK Partili bölge milletvekillerinin fındık fiyatına ilişkin ve TMO’nun piyasaya alım yapmak üzere girmesi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la görüşme yapmak üzere karar aldığı öğrenildi. Milletvekillerinin hafta içinde bu görüşmeyi yapmak için harekete geçeceği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner317

banner11