AVRASYA ÜNİVERSİTESİ’NDEN İSTİHDAMA BÜYÜK KATKI

AVRASYA ÜNİVERSİTESİ’NDEN İSTİHDAMA BÜYÜK KATKI

Avrasya Üniversitesi geçtiğimiz günlerde yaptığı yazılı açıklama ile 36 profesör, 34 doçent, 35 Dr. Öğr. Üyesi, 20 Araştırma görevlisi,32 Öğretim görevlisi toplamda 157 akademisyen alacağını duyurmuştu. An itibari ile üniversiteye ülkenin dört bir yanından hatta yurt dışından 400’den fazla başvuru oldu.

Avrasya Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ömer Yıldız konuya ilişkin yaptığı açıklamada Avrasya Üniversitesi’nin istihdama katkısına vurgu yaptı. Yıldız, ‘’

Avrasya Üniversitesi büyüdükçe hem akademik hem de idari personel alımlarımız devam edecek. Tabi burada en çok dikkat ettiğimiz husus başvuru yapanların iyice araştırılması olacaktır. Üniversitemiz bu hususta bugüne kadar çok hassas davranmıştır. Bundan sonrada aynı ciddiyetle devam edeceğiz. Alacağımız personelin yeterliliği dışında , vatan sevgisi de bizim için çok önemli kıstastır. Vatanına, bayrağına aşık olan insanların yetiştirdiği öğrencileri kendileri gibi olur’’ dedi.

SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZDAN BEŞ FAKÜLTE İSTİYORUZ

‘’Yıllardan beri dile getirdiğim en önemli husus yeni beş fakültemizin açılması konusudur. Ne kadar yerel dinamikleri harekete geçirmeye çalışsam da bu konuda çok mesafe aldığımızı söyleyemem. Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İletişim Fakültesi ve Eğitim Fakültesi’ni açabilirsek, hem eğitim şehri olma adına büyük bir mesafe kat etmiş olacağız hem de bölgemizde en büyük istihdama imza atmış olacağız. Bu hususta hepimiz elimizi taşın altına koymamız gerekir. Ben Avrasya Üniversitesi kurucusu ve Mütevelli Heyet Başkanı olarak ne yapmam gerekiyorsa hepsini yerine getireceğim, maddi olarak ta bütün yatırımlar için hazırız. Eğer samimi bir şekilde bu konunun üzerine gidersek Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’da konuya sessiz kalmayacak. Üniversitemizin kuruluşunu sağlayan ve kuruluşumuzdan günümüze kadar desteğini her an yanımızda hissettiğimiz Sayın Cumhurbaşkanımız yeni fakültelerimiz içinde son noktayı koyacaktır’’.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner342

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner332

banner317

banner333

banner11