Arsin doğalgaz bekliyor...

Arsin doğalgaz bekliyor...
AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora önceki gün Arsin ilçesine yaptığı ziyarette gündeme doğalgaz getirildi. Cora, Aksa Genel Müdürü’nü arayarak işlemlerin hızlandırılmasını istedi. Arsin Belediye Başkan Erdem Şen de   “Arsin’in bu kış doğal gaza kavuşmasını istiyoruz.” dedi.
 
TRABZON’UN Arsin ilçesi, bu kış doğal gaz ulaştırılması için Aksa’nın yapması gereken şebekeyi bekliyor. AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora önceki gün ilçeye yaptığı ziyarette konu gündeme getirildi. Cora, Aksa Genel Müdürü’nü arayarak işlemlerin hızlandırılmasını istedi. Arsin Belediye Başkan Erdem Şen de “Arsin’in bu kış doğal gaza kavuşmasını istiyoruz.” dedi.
 
AKSA’NIN HIZLI OLMASINI İSTİYORUZ
 
İlçedeki doğal gaz çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Belediye Başkanı Erdem Şen, BOTAŞ hattının yapımının sürdüğünü ve 1-2 ay içinde biteceğini belirterek “BOTAŞ’ın hattı deneme ve depo yapacağı yerdeki çalışması sürüyor. Aksa’ya da organize sanayinin yanında yer veriyoruz. Onunla ilgili yer çalışmamız devam ediyor. Biz bu sezon doğal gaz alabilmek için Aksa’nın biraz hızlı olmasını istiyoruz.” diye konuştu.
 
CORA: ŞEBEKE KURULUMU
 
HIZLANDIRILACAK
 
Başkan Şen, Arsin’e doğal gaz gelebilmesi için şebeke yapımının tamamlanması gerektiğini vurgulayarak “Aksa gaz vereceği yerlerin şebekelerini yaptı. Ancak sonuç şu: BOTAŞ getiriyor, Aksa uçtaki şebekeyi yaptı, ortadaki şebekeyi bir an önce yapmasını istiyoruz. Arsin’in bu kış doğal gaza kavuşmasını istiyoruz.” ifadelerini kullandı. Milletvekili Cora ise “Doğal gazın Arsinliler tarafından bir an önce kullanılması için Aksa Genel Müdürü’yle konuştuk. Şebeke kurulumunu hızlandıracaklarını ifade ettiler.” dedi.
Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner317

banner11