Amatöre büyük destek!..

Amatöre büyük destek!..
Gençlik Ve Spor Bakanlığının amatör kulüplere desteği artarak devam ediyor. Amatör Spor Haftası kapsamında Trabzon’da çeşitli branşlarda faaliyet gösteren 217 kulübe malzeme yardımı yapıldı. Çok Amaçlı Spor Salonunda yapılan törene Vali Yücel Yavuz’un yanı sıra Vali Yardımcısı Nusret Yılmaz, Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Akkaya ve Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Trabzon Şube Başkanı Cahit Erdem ile kulüp yetkilileri katıldı.
 
Sporun sağlıklı bireylerin yetişmesindeki önemine vurgu yapan Vali Yücel Yavuz, "Gençlerimizi her türlü zararlı alışkanlıktan alıkoyacak olan sporun teşvik edilmesi ve desteklenmesi çok önemli. İlimiz spor altyapısı bakımından oldukça güçlü. Sporu teşvik ederek birbirinden modern tesislerimizin kullanım oranını arttırmalıyız. Bu anlamda kulüplerimizin çalışmaları çok önemli. Bu malzemelerin sporcularımızla buluşturulmasını sağlayan Gençlik ve Spor Bakanlığımıza ve katkısı olan herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.
 
ASKF Başkanı Erdem, “Trabzon spor kenti, birçok branşta faaliyet gösteren kulübümüz var. Bazıları zor şartlar altında fedakarca çalışmalarını sürdürüyor, gençlerimizi sporla buluşturmaya, onlara yol açmaya çalışıyor. Bu yüzden destek çok önemli” derken, İl Müdürü Öztürk de şunları söyledi: , “Bakanlığımız her zaman kulüplerin yanında. Gerek tesislerimizin kullanımı, gerekse bu tür yardımlarla bazıları zor şartlarda faaliyetlerini sürdüren kulüplerimize destek olmaya, en önemli çocuklarımızı, gençlerimizi sporun içine çekmeye çalışıyoruz.”
Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner317

banner11