Alternatif değil ihtiyaç

Ustaömeroğlu, güney çevre yolu ile raylı sistemle ilgili konuştu

Alternatif değil ihtiyaç

Trabzon Mimarlar Odası Başkanı Gürol Ustaömeroğlu, Trabzon’da Arapsaçına dönen güney çevre yolu ve raylı sistemi gündeme taşıdı. Güney çevre yolu ile raylı sistemin birbirinin alternatifi olmadığını savunan Ustaömeroğlu, güney çevre yolunun kentsel planlama ve gelişme alt yapısı, raylı sistemin ise kent içi medeni bir taşıma aracı olduğunu ifade ederek ikisine de Trabzon’un ihtiyaç duyduğunu söyledi.

TRABZON Mimarlar Odası Başkanı Gürol Ustaömeroğlu, Trabzon’da Arapsaçına dönen güney çevre yolu ve raylı sistemi gündeme taşıdı. Güney çevre yolu ile raylı sistemin birbirinin alternatifi olmadığını savunan Ustaömeroğlu, güney çevre yolunun kentsel planlama ve gelişme alt yapısı, raylı sistemin ise kent içi medeni bir taşıma aracı olduğunu ifade ederek ikisine de Trabzon’un ihtiyaç duyduğunu söyledi.

Trabzon Mimarlar Odası Başkanı Gürol Ustaömeroğlu, Arapsaçına dönen güney çevre yolu ve raylı sistemi gündeme taşıdı. Güney çevre yolu ile raylı sistemin birbirinin alternatifi olmadığını savunan Ustaömeroğlu, “Güney çevre yolu ve raylı sistem birbirinin alternatifi değildir. Güney çevre yolu bir kentsel planlama ve gelişme alt yapısıdır. Raylı sistem ise kent içi medeni bir taşıma aracıdır. Güney çevre yolu ana taşıt trafiğine hizmet eder. Raylı sistem yaya trafiğine hizmet eder. Güney çevre yolu atardamar gibidir. Raylı sistem toplardamar gibidir.  Bu karşılıklı hizmet tanımı uzar gider ama sonuç olarak her ikisinin de yeri ayrıdır ve ikisi de gereklidir.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner317

banner11