Ak Parti’yi topa tuttu

BBP Sürmene Belediye Başkan Adayı Orhan Kahveci, kurucusu olduğu ve geçtiğimiz günlerde istifa ettiği AK Partiye sert sözlerle yüklendi. Kahveci “AK Partiyi devşirmeler ele geçirdi.” ifadesini de kullandı.

Ak Parti’yi topa tuttu

BBP’nin dünkü basınla toplantısında konuşan Kahveci AK Partiye oy vermenin cennet beratı sayılacağı sözleri eleştirirken “Bu ne İslâmîdir ne ahlâkîdir ne de vicdanîdir.” dedi. Kahveci “AK Partiyi devşirmeler ele geçirdi.” ifadesini de kullandı.

AK Parti kuruluş sürecini anlatan Kahveci “18 kişilik AK Parti kurucularından biriyim. İlk katılan bağımsız belediye başkanları, kurucular kurulunu seçti. Ben de o belediye başkanları arasındaydım. Biz 28 Şubatları yaşadık, zor günler gördük. Daha sonra yeni partiyi kurma heyecanıyla Ankara’da toplandık. Amblem seçimine katıldık.” diye konuştu.

AK PARTİYİ AKP’YE ÇEVİRDİLER

“AK Partiyi AKP’ye çevirdiler ve şirket kurdular.” diyen Kahveci sözlerine şöyle devam etti: “Bu şirketlerin ortakları belli… Şimdi diyorlar ki ‘Bizim hırsızımıza oy verin.’ Milleti bir yerden korkutup ‘Bizim hırsızımıza oy verin’ diyorlar. Bu ne İslâmîdir ne ahlâkîdir ne de vicdanîdir. Bunu kabul etmemiz mümkün değildir. Cennetten berat veriyorlar. Bu ne İslâmîdir ne ahlâkîdir ne de vicdanîdir. Bu geçmişteki Hristiyan kiliselerinin milletin malına el koymak için uydurduğu endüljans gibidir. Milleti soydular, sonunda cennetten arsa sattılar. Bu durum şimdi bizim başımıza geliyor.”

AK PARTİYİ DEVŞİRMELER ELE GEÇİRDİ

“Haksızlık karşısında dilsiz şeytan olmayacağım.” diyerek Büyük Birlik Partisine katıldığını kaydeden Kahveci “BBP bir şehidin partisidir. Bu şehidin yolunda bayrağı elimize aldığımız yerden başladık. Trabzon hak edilmeyen ellerdedir. Bu teşkilâtları beğenmiyoruz. Biz tertemiz duygularla AK Partiyi kurduk. Bu hâle gelmesine çok üzülüyoruz. Daha önce ANAP’ta toplanan müteahhitler, şirketler sonunda AK Partiye girdiler. Bizim tertemiz kurduğumuz AK Partiyi devşirmeler ele geçirdi. Keşke sesimizi Cumhurbaşkanı’mıza duyurabilseydik. Ama duyuramadık, üzgünüz.” şeklinde konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner317

banner11