Ahmet Kaya'dan Trabzonspor'a tam destek!

Ahmet Kaya Trabzonspor-Başakşehir karşılaşması sonrası Başakşehir'e sert çıktı.

Ahmet Kaya'dan Trabzonspor'a tam destek!

Pazar günü Trabzonspor'un Başakşehir ile karşılağtığı müsabaka gündeme hakem hataları damga vurdu.Karşılaşmanın ardından CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya olaylı karşılaşma sonrasında Trabzonspor çerçevesinde basın açıklamasında bulundu.Kaya'nın açıklamaları şu şekilde;

TÜRK FUTBOLU PROJE TAKIMLARINA KURBAN EDİLEMEZ!

''Türk futbolunun yıldızı Trabzonspor’umuz, kulüp üzerinde oynanan siyaset kökenli kirli oyunların ve kötü yönetimlerin sonucunda ekonomik olarak büyük zorluklarla karşı karşıya kalmıştır. Öyle ki, bu yükler kulübün varlığını tehdit edecek boyutlara ulaşmıştır. Devasa sorunlara karşın görevden kaçmayan Ahmet Ağaoğlu başkanlığındaki heyet, Trabzonspor’un kurtarılması yolunda bir programı devreye sokmuştur. Bu program başarıyla yürümektedir. Trabzonspor, yeniden özüne dönerek, kendi birikimini dışarıdan takviyelerle güçlendirerek, takımların 11 yabancı futbolcuyla sahaya çıktığı bir ortamda, Türk futbolunda yeni bir devrimin programını yaşama geçirmektedir.

Dün oynanan Trabzonspor Başakşehir maçında ilk 11’de 4, yedek kulübesinde ise 7 futbolcu olmak üzere 11 alt yapıdan genç futbolcusuyla maç kadrosunu hazırlaması bu açıdan çok anlamlıdır, bu Türk futbolu adına bir gururdur. Ancak erken gelen başarıdan rahatsızlık duyup bu devrim sürecini zafiyete uğratmak isteyenler, Türk futbolunun içine düştüğü hastalıkları geçim kaynağı yapanlar boş durmamaktadır. Trabzonspor böylesine büyük özverilerle, Türk futbolunda yeni bir açılıma imza atmak isterken, iktidar güçleri ve bazı sermaye gruplarının desteğiyle oluşturulan bir proje takımının, çeşitli saha ve masa başı olaylarla ön plana çıkarıldığı iddiaları basında yer almaktadır.

Dün gece belki de, Türkiye’de 2018-19 sezonun şampiyonunu belirleyecek bir maç oynanmıştır. Gelin görün ki, maçta gerek orta ve gerekse VAR hakemlerinin sergilediği kuralları hiçe sayan anlaşılmaz tutum, futbolda adaleti ve ayak oyunlarını bir kez daha akıllara getirmiştir. Trabzonspor’un açık verilmeyen penaltısı, kendi kalesine attığı golde yapılan bariz faul, hakem kararlarının Trabzonspor aleyhine açık görüntüsü, proje takım iddialarını güçlendirmektedir.

Trabzonspor, futbol tarihimizin en çok haksızlığa uğramış takımıdır. 2010-11 sezonunda açığa çıkmış, ancak üzeri kapatılmaya çalışılan şike süreci dahil, en az 4 şampiyonluğu çalınmıştır. Şike süreci ayrı, kumpas davaları süreci ayrıdır. Birileri şike sürecini kumpas gibi göstererek bu gerçeği değiştiremez. Dün akşam, Türkiye’nin gözü önünde Trabzonspor’umuzun hakkı yemiş, emek hırsızları Türk futboluna yeni bir darbe vurmuştur. Türk futbolu, proje takımları ile değil Anadolu’nun gerçek kulüp takımlarıyla bir yerlere varacaktır. Her zaman ve her zeminde Trabzonspor başta olmak üzere hakkı yenen, adaletsizliğe uğrayan kulüplerin yanında olacağımızı kamuoyu önünde açıklamayı bir borç sayıyoruz'' dedi.

 
Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner342

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner332

banner317

banner333

banner11