ADAPTASYON İÇİN HOŞGÖRÜ ÖNEMLİ

ADAPTASYON İÇİN HOŞGÖRÜ ÖNEMLİ
Erciyes Üniversitesi (ERÜ) ve Melikgazi Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen "1. Uluslararası Sosyal Bilimler Kongresi(USBİK)’’ ne 24 ülkeden yaklaşık 465 akademisyen katıldı. Farklı salonlarda 56 oturum gerçekleştirildiği kongrede, sosyoloji, psikoloji, din ilimleri, felsefe, tarih ve edebiyat başta olmak üzere birçok konuda seminerler verildi.
 
Avrasya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Kemale Gahramanova kongrede hem oturum başkanlığı yaptı, hem de “Mülteci çocukların adaptasyonu açısından hoşgörünün önemi” konusunda bir sunum gerçekleştirdi.
 
Gahramanova sunumunda, insanların karşılıklı saygı içinde yaşayabilmeleri için önemli olan, farklı düşünceye sahip insanların birlikte yaşama kültürünün benimsenmesidir.Toplumun tüm kesimlerinin birlikte özgür, güven ve huzur içerisinde yaşaması saygı ve hoşgörüden başladığını dile getiren Gahramanova, eğitimde İnsan hakları ve barış gibi konularda olumlu algıyı güçlendirecek daha kapsamlı bir eğitim çerçevesi benimsenmesi gerekiyor. Mülteci çocukların eğitimi için geliştirilecek politika hak temelli olmalıdır, dedi
Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner317

banner11