1915 Çanakkale Ruhu Nesillere Işık Saçmaya Devam Edecek

1915 Çanakkale Ruhu Nesillere Işık Saçmaya Devam Edecek

Çanakkale Savaşı, Türk Milletinin çok güçlü ordulara karşıbirlik ve beraberlik duygusu içinde vatan sevgisi ile kazandığıbüyük bir zaferdir. Türk Milleti bu savaşta unutulmaz bir destan yazmış, tarihe adınıaltın harflerle yazdırmıştır.

Çanakkale Ruhu; Türk Milletinin güçlü, zengin, inançlı, farklılıklar içinde bir ve beraber olduğunun da vazıh bir nişanesi olmakla kalmayıp her yıl artan bir şuurla ülkemizin medeniyet ufkunu genişletmeye devam etmektedir.

102 yıl önce, atalarımızın gelecek nesillere kurmuşoldukları köprüler ve gönülden gönüle ulaştırdıklarıyollar; Bugün Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞANve Sayın Başbakanımız Binali YILDIRIM’ın katılımlarıyla temelleri atılan 1915 Çanakkale Köprüsü ve Malkara – Çanakkale Otoyolu’nda tecessüm buluyor. Ayak açıklığıbakımından “Dünyanın En Uzun Köprüsü” kabul edilecek olan 1915 Çanakkale Köprüsünün en kısa zamanda hizmete açıldığıgünleri görmek ümidiyle hayırlara vesile olmasınıdiliyorum.

Genç, yaşlı, kadın, erkek demeden milletçe mücadele ettiğimiz bu savaş, Çanakkale’nin geçilemeyeceğini tüm dünyaya gösterdiğimiz eşi benzeri bulunmayan büyük bir zaferdir. Bu duygu ve düşüncelerle Çanakkale Zaferinin 102. yıldönümünü kutluyor, bizlere bu büyük zaferin gururunu yaşatan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi şükranla anıyorum.

 

Av. Salih CORA

Ak Parti Trabzon Milletvekili

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner342

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner332

banner317

banner333

banner11