15 Temmuz için Trabzon'da neler yapılacak?

15 Temmuz için Trabzon'da neler yapılacak?
Trabzon Valiliğinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri ile ilgili bir basın toplantısı düzenlendi. Trabzon Valisi Yücel Yavuz, başkanlığında yapılan toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu AK Parti İl Başkanı Haydar Revi ve ilgili kamu kurumlarının müdürleri katıldı.  
PROGRAM TASLAKLARI BELLİ OLDU…  
Toplantıda konuşan Trabzon Valisi Yavuz, ilk olarak 15 Temmuz Darbe girişimi ile ilgili bilgi vererek, 15 Temmuz’un Demokrasi ve Milli Birlik Günü olan ilan edildiğini hatırlattı. Vali Yavuz, “Bu manada Cumhurbaşkanlığımız himayesinde, kamu kurum ve kuruluşları, STK’lar, yerel idareler, genel idareler, Türkiye’mizde yönetimde olan iktidarıyla, muhalefetiyle tüm taraflarca unutulmaması için her yıl 15 Temmuz’u Demokrasi ve Milli Birlik Günü ilan edilmesi noktasında yasal düzenleme yapıldı. Bu sene Trabzon özelinde yine Ankara’dan Cumhurbaşkanlığımızın ön gördüğü ve himayesinde gerçekleştirilmesi talimatlandırılan, bakanlıklarımızın da buna uygun olarak deklare ettikleri ön gördükleri program taslakları belli olmuş durumda. Bu manada biz de Trabzon’da, programları bir araya getirerek taslak programı oluşturduk. Yarın ülkemiz genelinde olduğu gibi Trabzon’da da etkinlikler başlayacak. 15 Temmuz günü ve akşamı program yoğun olarak icra edilecek. 16 ve sonrasında Meydan’da demokrasi nöbetleri devam edecek” dedi. 
 
UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ VE UNUTTURMAYACAĞIZ
Vali Yavuz, sözlerini şu şekilde tamamladı: “Böyle bir hadisenin tekrarlanmaması için, böyle bir hadiseyi hiç kimsenin aklında dahi geçirmemesi için millet olarak, devlet olarak üzerimize çok büyük görevler düştüğünü biliyoruz. Onun için bu tür etkinlikler önemlidir. Olayın farkındalığını, olayı idrak etmek, yeni neslimize anlatabilmek için son derece önemlidir. Unutmadık, unutmayacağız ve unutturmayacağız. Duruşuyla, ülke olarak millet olarak hiç bir ayrım gözetmeksizin, bunun ne kadar yanlış hadise olduğunu, ülkemizin milletimizin geleceği ile ilgili çok organize haiane teşebbüs olduğunu bire bir yaşayanlar olarak aklımızda tutmak görevimiz”  
ETKİNLİKLER 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİN  KABRİNİN ZİYARET EDİLMESİ İLE BAŞLAYACAK
Etkinliklerin ilk olarak yarın saat 10:05’de TRT Trabzon Radyosunun özel yayını ile başlayacağını ifade eden Vali Yavuz, daha sonra 15 Temmuz Demokrasi Şehidi Samet Uslu ve Sedat Kaplan’ın kabirlerinin ziyaret edileceğini aktardı. Vali Yavuz, “Trabzon, Cumhurbaşkanımızın çağrısı olmadan bile meydanlar dolmuştu. O yönüyle Trabzon, hem bölge için hem de ülke için öncelikli olan bir il. Bunu bilerek bu tür faaliyetlere canı gönülden katılım olacağını ön görüyoruz. Bunun için inşallah uygun bir program haftası ve nöbetlerimiz devam edecektir” dedi
 
 
 
 
Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner317

banner11