14 MART VE SAĞLIKTA DÖNÜŞÜM

14 MART VE SAĞLIKTA DÖNÜŞÜM

İnsanların dertlerine deva, hastalıklarına şifa bulmak, acılarını hafifletmek, en müşkül durumlarında dahi onları güçlü ve sağlıklı hissettirebilmek meşakkatli ancak bir o kadar erdemli bir vazifedir. Sağlık hizmetleri personelimiz özel hayatlarından feragat etmek suretiyle çok anlamlı ve özel bir hizmeti yerine getirmektedir.  İnsanın doğumundan itibaren ölümüne kadar her evresinde sağlık çalışanlarının emeğini görmek mümkündür. Bu alanda faaliyet gösteren başta hekimler olmak üzere tüm sağlık çalışanlarına şükranlarımızı borçluyuz.

Her alanda olduğu gibi Sağlık alanında da son yıllarda ülkemiz büyük bir değişim ve gelişim sergilemiştir. “İnsanı yaşat ki; Devlet yaşasın” şiarından hareketle vatandaşlarımızın sağlık imkanlarına ulaşımı kolaylaştırdık, hastanelerin ve sağlık merkezlerinin fiziki imkanlarını geliştirerek sağlık hizmetlerinde standardı yükselttik.

Hastane koğuşlarında balık istifi gibi yatan hasta manzaraları yok. Sedyelerde sabahlamak yok. Sağlık karneleri tarihe karıştı. Randevular internet üzerinden alınmaktadır. Hamdolsun hastalarımız otel konforunda yeni şehir hastanelerinde tedavi edilmektedir. İsteyen istediği hastanede tedavi olabilirken istediği eczaneden de ilacını temin edebilmektedir. Bunların yanında artan ihtiyaca cevap verebilmek, yeni teknolojileri temin edebilmek için gerekli adımları atıyoruz. Yurdumuzun her bölgesinde sağlık yatırımlarımız devam etmektedir.

Ulaştığımız sağlık seviyesinde en önemli rol hiç şüphesiz, meslek hayatlarını özel hayatlarının önünde tutan sağlık çalışanlarımızındır. 14 Mart Tıp Bayramı vesilesiyle başta cefakar hekimlerimiz olmak üzere, tıp camiasının bütün mensuplarını kutluyor, sağlıklı nesiller, sağlıklı ömürler diliyorum.

Av. Salih CORA

Ak Parti Trabzon Milletvekili

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner342

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner332

banner317

banner333

banner11