Turizm sektörüne yönelik eğitim programı düzenlendi

Turizm sektörüne yönelik eğitim programı düzenlendi

Turizm sezonu öncesinde sektördeki personele yönelik düzenlenen eğitim programı tamamlandı.

Trabzon İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın Yenilikçi Teknik Destek Programı kapsamında yürütülen “Turizm Sektöründe Çalışan Personelin Eğitilmesi Projesi” kapanış toplantısı yapıldı. Toplantıya İl Kültür ve Turizm Müdürü Tamer Erdoğan, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkan Yardımcısı Ahmet Kazaz, Meclis Başkanlık Divanı Katip Üyesi Mehmet Üçüncüoğlu, öğretim üyeleri ve sektör temsilcileri katıldı.

TTSO Başkan Yardımcısı Ahmet Kazaz, turizm şehri olan Trabzon’da acilen bir Turizm Fakültesi kurulması gerektiğini vurguladı. İl Kültür ve Turizm Müdürü Tamer Erdoğan da Trabzon’da turizmin çıtasını yükselterek yola devam etmek istediklerini ve bu anlamda bu tür eğitimlerin önemli olduğunu ifade etti. Toplantının son bölümünde otel yetkilileri ve katılımcılara belgeleri verildi.

15 GÜNLÜK EĞİTİM PROGRAMI UYGULANDI

2023 turizm sezonu öncesinde, gelen turistlere daha nitelikli hizmet verebilmek, çalışan personeli güçlendirmek ve farkındalık oluşturmak adına proje kapsamında turizm sektöründe faaliyet gösteren otel, acente ve restoran çalışanlarına etkili iletişim teknikleri, etkili iletişim yetenekleri, iletişimde yapılan hatalı davranışlar, beden dili, temel görgü ve protokol kurallarını uygulayabilme ve drama konularında Trabzon Üniversitesi öğretim üyeleri tarafından 15 gün boyunca eğitim verildi.

Arif Arslan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER