Letonya ile 4 konuda iş birliği

Letonya ile 4 konuda iş birliği

Letonya’nın Ankara Büyükelçisi Peteris Vaivars, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’nı (TTSO) ziyaret ederek iş birliği konularında görüş alışverişinde bulundu. TTSO Başkanı Erkut Çelebi, Letonya ile sağlık turizmi, somon yetiştiriciliği, yazılım ve fuar konularında ortak çalışmalar yapmak istediklerini vurguladı.
Letonya’nın Ankara Büyükelçisi Peteris Vaivars beraberinde Trabzon Ticaret Borsası Meclis Başkanı Nevzat Özer ve elçilik yetkilileriyle TTSO’yu ziyaret etti. Başkan Çelebi, sağlık turizmiyle ilgili Gürcistan ve Azerbaycan pazarında önemli çalışmalar yaptıklarını ve Avrupa ile de ortak çalışma yapmak istediklerini belirterek, “Altyapımız var. 2 – 3 aylık yoğun turizm sezonu dışında uygun fiyatlarla konaklama ve sağlıklı turizmi imkânı sağlayabiliriz. Kış mevsimi Trabzon’da ılıman geçiyor. Yazları da Letonya’ya bir turizm hareketi yaratabiliriz. Acenteleri karşılıklı olarak ağırlayalım ve bir çalışma gerçekleştirilsin. Örnek tur paketleri ortaya çıkarılsın” dedi.
Başkan Çelebi, ayrıca somon yetiştiriciliği konusunda da iş birliği yapmak istediklerini vurgulayarak, “Letonya yazılımda da iyi bir noktada. Bu anlamda da ortak çalışmaya hazırız” ifadesini kullandı.
Büyükelçi Peteris Vaivars, Letonya’da Eylül ayında gıda, Kasım ayında ise yazılımla ilgili bir fuar düzenleneceğini belirterek, Türk firmalarını bu fuarlarda görmek istediklerini vurguladı.

Arif Arslan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER